Bulevardul Metalurgiei nr. 78București România
Telefon 0040-21-406.60.11

Cariere

Posturi libere

CERINȚE:
-Studii superioare de specialitate;
-Cunostinte (avansate) despre proceduri si specificatii de sudura;
-Experienta practica in domeniul sudarii intre 1 - 3 ani;
-Cunoasterea standardelor de autorizare: ASME – (de preferat)
-Foarte bune cunostinte de limba engleza;
-Cunostinte Ms Office (Autocad reprezinta un avantaj);
-Bune abilitati de comunicare si invatare cunostinte noi;
-Capacitatea lucrului in echipa ;
-Disponibilitate lucru in ture (daca este cazul).

RESPONSABILITATI :
-Coordonarea activitatii de sudura: supervizarea consumurilor de sudura; supervizarea tehnologiilor de sudura; gasirea celor mai bune solutii tehnologice si economice; gasirea de solutii tehnologice noi pentru optimizarea procesului de sudare; aprobarea si analiza ofertelor tehnice;
-Stabilirea si verificarea tehnologiilor de sudare pentru procesul de Cladding (proces automat de placare cu Inconel);
-Actualizarea/imbunatatirea tuturor procedurilor de lucru pentru departamentul Sudura;
-Supervizarea procesului tehnologic de fabricatie si luarea deciziilor care se impun pentru imbunatatirea acestuia;
-Urmarirea si verificarea procesului de omologare de proceduri de sudare si autorizare sudori, in conformitate cu normele aplicabile (ASME);

BENEFICII:

♦ PACHET SALARIAL MOTIVANT

♦ POSIBILITATE DE AVANSARE

♦ CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ

♦ ALTE STIMULENTE OCAZIONALE

Alte detalii se vor discuta la interviu.
Vă recomandăm, pentru o mai buna înțelegere a domeniului de activitate, să vizitați site-ul companiei: www.electroservice.ro

Proces de Recrutare: mini-interviu telefonic, interviu RU, interviu specializat și probă practică specifică postului.

CV-urile se vor depune la:

♦ adresa de e-mail: office@electroservice.ro.

♦  sediul societății de la adresa: Blvd. Metalurgiei, Nr. 78, București